Đoković u teškoj poziciji, Alcaraz ima 2:0 u setovima i nadomak je pobjede (VIDEO)

Tenis 14. jul 202416:26 0 komentara

Carlos Alcaraza nakon dva seta u finalu Wimbledona vodi 2:0 protiv Novaka Đokovića. Mladi Španac prepustio je najboljem igraču svih vremena svega šest gemova u dva seta za 77 minuta tenisa.

Drugi set započeo je servisom Novaka Đokovića, napao je servis Đoković Alcaraz i to se isplatilo, stigao je do tri vezane brejk lopte. Iskoristio je odmah prvu i poveo 1:0, kao i na startu meča.

Malo se mučio 21-godišnjak u drugom gemu, doduše zbgo duplih grešaka, ali potvrdio je brejk i poveo sa 2:0.

Najbolji teniser svih vremena izgledao je tromo, kao da nije ušao u ritam finala, pa se mučio ponovo na svoj servis, ali nakon šest poena uspio je fenomenalnim drop šotom osvojiti prvi gem u drugom setu.

REUTERS/Paul Childs

Vrhunski tenis prezentovao je španski igrač i osvojio bez puno problema četvrti gem i poveo 3:1.

Ekpresno je uzvratio Đoković i smanjio na 3:2 osvojiši gem bez izgubljenog poena.

Istom mjerom uzvratio je Carlos i brzinski sa četiri vezana poena došao do 4:2.

I dalje je Đoković bio neprepozantljiv, a Alcaraz je došao do brejk lopte, nakon koje je Đoković katastrofalno servirao i duplom servis greškom osigurao trećem teniseru svijeta velikih 5:2 u drugom setu.

Stigao je do set lopte i iskoristio je za veoma sigurno vodstvo 2:0 u setovima.