Kecmanović izborio plasman u četvrtfinale Srpska Opena

Tenis 20. apr 202314:53 0 komentara
REUTERS/Pablo Morano

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale Srpska Opena, pošto je u osmini finala ATP turnira u Banjaluci pobijedio Jordanca Abdulaha Shelbayha 6:4, 7:6 (7:4).

Meč je trajao dva sata i pet minuta. Kecmanović je 33. teniser svijeta, dok je Šelbaj 267. na ATP listi.

Kecmanović je već u prvom gemu prvog seta napravio break. On je poveo 3:1, ali je jordanski teniser napravio preokret i stigao do vodstva od 4:3. Kecmanović je zatim osvojio tri uzastopna gema i prvi set je dobio rezultatom 6:4.

Shelbayh je poveo 3:1 u drugom setu, ali je Kecmanović uspio da izjednači na 3:3. Srpski teniser je u devetom gemu napravio novi break, a onda je servirao za pobjedu. Međutim, Jordanac je uzvratio reebreakom, a potom je na svoj servis poveo 6:5. Kecmanović je izjednačio na 6:6, a onda je do trijumfa stigao u tie-breaku, koji je dobio sa 7:4.

Srpski teniser će u četvrtfinalu turnira u Banjaluci igrati sa pobjednikom meča između Moldavca Radu Albota i Čeha Jirija Lehecke. Srpska Open se igra za nagradni fond od 562.815 eura.