Novopazarac je bio tako blizu, a tako daleko – Medvedev ide dalje

Tenis 13. maj 202422:14 0 komentara
REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Bio je Hamad Međedović nadomak velike pobjede, ali je poklekao u trećem setu u duelu sa Daniilom Medvedevom. Ruskom igraču će rival u osmini finala biti Tommy Paul.

Nakon dva sata i 50 minuta, Medvedev je slavio u tri seta – 7:6, 2:6, 7:5.

Bio je Hamad tako blizu, a opet – tako daleko. Ipak, treba istaći da je odigrao fantastičan meč.

Dva puta je u prvom setu Medvedev imao brejk prednosti i dva puta je Hamad uspijevao da se vrati. Imao je teniser iz Srbije i brejk/set loptu, ali je Medvedev uspio da set uvede u tajbrejk u kome je bio za nijansu bolji i poveo je 1:0.

Međedović je bio odličan u drugom setu. Ozbiljno je priprijetio već u prvom gemu, a do brejka je stigao u trećem. Pa ponovo u sedmom za veliku prednost i priliku da svojim servisom uvede duel u treći set što je uspešno i uradio.

A onda se ušlo u odlučujuću borbu.

Spasio je jednu berk loptu u drugom gemu, ali nije bio tako uspješan u četvrtom i Medvedev je poveo 4:1. Ništa Hamada nije obeshrabrilo. Sjajno je igrao i vratio se u igru u osmom gemu.

I nakon toga veći je pritisak bio na Međedoviću koji je servirao za ostanak u meču prvo u desetom, a zatim i u 12. gemu. Čak je prvi vodstvu 6:5 Medvedev došao do 0:30 na Hamadov servis, ali Novopazarac se nije pokolebao. Došao je do gem lopte, ali je Medvedev bio uporan i nakon dva sata i 49 minuta je stigao do meč lopte koju je i iskoristio.