Nadal bio na koljenima, pa “okrenuo“ Hrvata za finale

Tenis 20. jul 202415:36 0 komentara
REUTERS/Violeta Santos Moura

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale ATP turnira u Bostadu. Nekadašnji prvi reket sveta je do tog uspjeha došao nakon preokreta - bio je bolji od Hrvata Dujea Ajdukovića rezultatom 4:6, 6:3, 6:4.

Meč ste mogli da pratite u direktnom prijenosu na kanalu SK2.

“Matador“ je do prilike da se bori za titulu došao uprkos tome što je kvalifikant imao i set i brejk prednosti.

Nadal će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Borges – Tirante.

Prvi set trajao je 45 minuta, a Ajduković je odmah na startu stigao do dva brejka prednosti i poveo sa 3:0. Uspio je Nadal da vrati jedan brejk, ali ne i drugi i nakon prve iskorišćene set-lopte bilo je 1-0 za Ajdukovića, 130. igrača ATP liste.

Napravio je Hrvat brejk na startu drugog seta, ali je “Matador“ odmah uzvratio i anulirao zaostatak. Prijelomni trenutak meča dogodio se pri vodstvu Španca 3:2, kada je iskoristio svoju prvu brejk loptu i obezbijedio potom izjednačenje u setovima.

Nadal je “potvrdio“ osvajanje drugog seta na svoj servis, da bi potom odlučujući otvorio osvojivši tri vezana gema. Napravio je Ajduković svoju seriju i vratio oba brejka, da bi Rafa oduzeo servis rivalu za vodstvo 4:3, a onda i spasio servis gem i dve brejk lopte za prvo finale posle dijve godine posta.