Ostapenko se svađala sa sudijom, Azarenki drama

Tenis 05. jan 202408:26 0 komentara
REUTERS/Jaimi Joy

U derbiju dana na WTA turniru u Brisbaneu, Viktorija Azarenka pobijedila je Jelenu Ostapenko sa 6:3, 3:6, 7:5 i tako se plasirala u polufinale.

U trećem setu je Bjeloruskinja prva pretrpila brejk, za 3:2, odmah ga je vratila, da bi u narednom gemu spasla dvije brejk lopte. Potom šansi nije bilo sve do poslednjeg gema, kada je Azarenka napravila brejk i stigla do trijumfa.

Meč je obilježila i svađa Ostapenko sa sudijom, koja je smatrala da je prilikom jednog poena lopta dvaput pala na podlogu prije nego što ju je Azarenka udarila.

Azarenku sada u polufinalu čeka bolja iz sudara Sabalenke i Kasatkine.

U polufinalu je i Jelena Ribakina, koja je dobila sa 6:1 prvi set protiv Anastasije Potapove, pre nego što je Ruskinja predala meč.

“Želim joj brz oporavak, imala je tešku borbu sa Kudermetovom juče“, rekla je Ribakina, koju u polufinalu čeka bolja iz duela Noskova – Andrejeva.