Zvižduci mu nisu smetali: Sinner izbacio jednog Amerikanca, ide na drugog

Tenis 28. aug 202407:49 0 komentara

Publika je na Artur Ashe stadionu u Njujorku zvižducima dočekala prvog tenisera svijeta Jannika Sinnera, a on je nakon sporijeg početka i izgubljenog prvog seta prošao u drugo kolo.

Prvom nosiocu, koji je u Njujork na posljednji Grand slam sezone stigao praćen odjecima priče o dopingu, rival je u prvom kolu bio domaći teniser Mackenzie McDonald. Italijan je na kraju slavio nakon četiri odigrana seta – 2:6, 6:2, 6:1, 6:2 za dva sata i 27 minuta.

Dočekan je Sinner zvižducima i odmah je u prvom gemu pretrpio brejk. Spasio je četiri brejk lopte, a peta je McDonaldu donijela vodstvo 1:0.

Imao je Amerikanac prilike da dođe odmah i do drugog brejka, a kada nije uspio, Sinner je odgovorio brejkom za 2:2.

Međutim, to kao da mu je bio znak da zaigra odlučnije, vezao je četiri osvojena gema i uz dva nova brejka osvojio prvi set.

Drugi set je počeo na istovjetan način – McDonald je odmah napravio brejk.

Ipak, nije išlo kao u prvom dijelu meča. Sinner je odmah uzvratio istom mjerom, pa na to dodao i brejk za 3:1. Set je Italijan okončao novim brejkom za 6:2 i izjednačenje u setovima.

U trećem setu smo vidjeli samo dvije brejk lopte, obje za Sinnera i obje pretvorene u brejkove za rutinski dobijen treći set.

U četvrtom je Italijan bio jednako dominantan, odmah je napravio dva brejka i poveo 3:0 i time je meč praktično bio gotov. McDonald je uspio samo da spasi jednu meč loptu.

U drugom kolu će Sinneru rival biti još jedan Amerikanac – Alex Mikelsen koji je u prvom kolu pobijedio zemljaka Elliota Spizzirrija u tri seta.