Amerikanci demonstrirali silu: Košarkaši Srbije nemoćni u pripremnom duelu protiv favorita Olimpijade

Košarka 17. jul 202420:01 0 komentara
GIUSEPPE CACACE / AFP

Košarkaške reprezentacije Srbije i Sjedinjenih Američkih Država odigrale su pripremni meč za Olimpijske igre u Parizu, a konačan rezultat bio je 105:79 za Amerikance.

REUTERS/Amr Alfiky
REUTERS/Amr Alfiky GIUSEPPE CACACE / AFP
USA

Srbija je započela meč s petorkom Aleksa Avramović – Marko Gudurić – Ognjen Dobrić – Nikola Jokić – Filip Petrušev, dok su Amerikanci istrčali na parket s postavom Steph Curry – Jrue Holiday – Jayson Tatum – LeBron James – Joel Embiid.

Svetislav Pešić nije mogao računati na Bogdana Bogdanovića, a Steve Kerr bio je bez usluga Kevina Duranta.

Početak utakmice bio je raspucan s obje strane, Curry je ubacio brzih devet poena, a Avramović je uzvratio s dvije trojke.

Prva četvrtina završena je rezultatom 28:28.

Ekipa Srbije pokazala je odličnu motivaciju protiv favorita Olimpijade, te su trojkom Vasilija Micića poveli rezultatom 34:28 u uvodu druge četvrtine.

Amerikanci su novom mini serijom na pogon Currya, koji je već na pola drugog perioda upisao 18 poena, došli do vodstva 43:40.

Anthony Edwards nakon toga pogađa šut za tri poena preko ruke i donosi svom timu najveću prednost do tog momenta, bilo je sedam razlike.

Nedugo nakon toga košarkaši SAD-a su pojačali tempo i otišli na visokih 14 poena razlike, bilo je 42:56, a Bam Adebayo pogodio je nekoliko vezanih šuteva.

Anthony Davis je s četiri blokade odbio pokušaje Srbije da se vrati rezultatskom priključku.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 59:45, Curry i Adebayo imali su 18 i 12 poena, dok je na drugoj strani Jokić ubacio 13.

Istim tempom su zvijezde NBA lige nastavile treću četvrtinu, Srbija nije postigla poene skoro četiri minute, a Petrušev je smanjio rezultat na 71:47.

Marinković i Dobrić su postigli dvije trojke zaredom i spustili prednost na i dalje visokih 18 razlike.

Devin Booker je pogodio prvi šut za tri poena, Adebayo i Edwards su poentirali za ogromnih 26 poena razlike.

Djelovalo je da je pobjednik davno riješen, samo je bilo pitanje konačnog rezultata.

Treći period okončan je rezultatom 83:58.

Vidjeli smo čak šest blokada Davisa na ovoj utakmici i pokazao je kakav defanzivni potencijal ima tim SAD-a.

LeBron James je imao sjajno zakucavanje početkom četvrtog perioda, a Curry je nastavio odlično šutersko izdanje koje je donijelo 30 poena prednosti Amerikancima.

Četvrta četvrtina nije donijela nikakve konkretne promjene, te su zvijezde s najveće košarkaške scene ostvarile apsolutno zasluženu pobjedu.

Najbolji igrač SAD-a bio je Steph Curry sa 24 poena, a u Srbiji Nikola Jokić sa 15 poena.

Olimpijske igre u Parizu počinju 27. jula, a u grupi sa Srbijom i Amerikom biti će još Južni Sudan i Portoriko.