Barcelona novi prvak Španije, skromna partija Muse u porazu

Košarka 20. jun 202322:57 0 komentara
Facebook/Real Madrid

Barcelona je novi prvak ACB lige. U trećoj utakmici finalne serije savladali su Real Madrid rezultatom 82:93.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj borbi, a na odmor je sa minimalnom prednošću otišao Real Madrid. Bilo je 41:38 za kraljevski tim.

Drugi dio mnogo bolje započinje katalonski tim. Veoma brzo stižu  uvodstvo od četiri razlike, no, na kraju treće četvrtine Real sjajnom serijeom poravnava rezultat.

No, u posljednjoj dionici Barca furiozno bježi na dvocifrenu razliku koju domaći nisu uspjeli stići.

Džanan Musa ubacio je devet poena za skoro 20 minuta. Najefikasniji pojedinac bio je Tavares sa 19 poena kod Reala i Vesely sa 19 poena kod Barcelone.