Euroliga: Partizan pobijedio u gostima poslije 10 mjeseci (VIDEO)

Košarka 17. okt 202422:14 0 komentara
KK Partizan

Košarkaši Partizana u 4. kolu Eurolige pobijedili su Maccabi rezultatom 91:79 i u dvorani "Aleksandar Nikolić" prekinuli seriju od 11 uzastopnih poraza u gostima.

Crno-beli su upisali drugi trijumf ove sezone poslije dva startna poraza, a identičan učinak ima i „ponos Izraela“.

Ekipa Željka Obraedovića je prethodno trijumf u gostima zabeležila u decemrbu prošle godine protiv Valensije, a otpor izraelskog tima slomila je u finišu duela kome je svedočiulo i nekoliko desetina pristalica srpskog tima.

Oba tima imnala su svoje blistave, ali i katastrofalne minute, a ono što je svakako bilo najupečatljivije je Makabijev skok u napadu. Izraelski košarkaši su u prvom poluvremenu zabilježili čak 14 ofanzivnih skokova, a nerijetko je imao i po tri napada u jednom posjedu.

Sterling Brown bio je najefikasniji u timu Partizana sa 20 poena, a Isaac Bonga je dodao 14.

U ekipi Maccabija Randolph je došao do 19, uz 7 skokova, a Riverto je imao 15 ubačaja, 8 skokova i 3 asistencije.