Poraz Reala u Minhenu na startu Eurolige: Dobra partija Džanana Muse

Košarka 03. okt 202423:03 0 komentara

Real Madrid doživio je neočekivani poraz u Minhenu od Bayerna 97:89, a Džanan Musa upisao je dobar nastup u dresu Kraljeva. Bh. reprezentativac bio je drugi najefikasniji igrač Madriđana.

Ekipa Gordona Herberta dobro je otvorila susret, te su u jednom trenutku košarkaši Bayerna imali sedam poena prednosti, međutim Kraljevski tim okrenuo je do kraja prve dionice i otišao u drugu sa tri poena viška (26:29).

Početkom druge četvrtine Real je poveo pet razlike, a onda je uslijedila strašna serija njemačkog tima od 13:0 kada su poveli 11 razlike (49:38). Ipak, do kraja poluvremena sastav Chusa Matea stigao je na samo pola koša zaostatka (52:51).

Ono što su napravili košarkaši Bayerna u drugoj, to su Madriđani uzvratili u trećoj dionici. Identičnom serijom 13:0, Musa i družina stigli su do +10 (64:54), ujedno do prve dvocifrene prednosti na utakmici.

Pred odlučujuću posljednju dionicu, aktuelni viceprvaci Evrope ušli su sa devet poena prednosti (64:73).

Četvrta četvrtina otvorena je serijom 11:2 Bayerna, kada su košarkaši Gordona Herberta došli do izjednačenja.

Novom serijom 13:0 otišli domaći na prednost od pet poena (88:77), na tri minuta prije kraja.

Nisu se predavali Kraljevi, pa su serijom 7:0 došli na pola koša zaostatka 20 sekundi prije kraja susreta (90:89).

Bayern je otišao na plus tri, a onda je Campazzo zakazao na šutu za tri poena, nakon kojeg su tražili igrači Reala faul, ali arbitri nisu smatrali tako.

Do kraja meča Bayern je nanizao pet poena i slavio 95:89.

Džanan Musa završio je utakmicu sa 18 poena, četiri skoka i dvije asistencije za 23 minute na parketu. Campazzo je bio najefikasniji u Realu sa 19 poena i 9 asistencija, a Tavares je imao 12 poena i 9 skokova.

Shabazz Napier bio je prvo ime utakmice sa 25 poena. Pridružio mu se Johannes Voightmann sa 19 poena i 10 skokova.