Težak poraz Denvera u reprizi finala, primili 42 poena za četvrtinu

Košarka 06. okt 202419:08 0 komentara

Košarkaši Bostona, aktualni NBA prvaci, pobijedili su u Abu Dhabiju još jednom Denver u pripremnom susretu, u nedjelju je bilo uvjerljivih 130-104 (34-29, 33-31, 42-16, 21-28).

Prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno te je na odmor Boston otišao sa sedam poena prednosti, bilo je 67-60. Pravi potop Denvera dogodio se u trećoj četvrtini, Boston je taj dio igre dobio s čak 42-16 čime je pobjednik ovog susreta odlučen.

U posljednjoj dionici Denver, NBA prvak prije dvije sezone, je uspio donekle ublažiti poraz, ali će ostati upisano da je izgubio obje pripremne utakmice od Bostona u Abu Dabiju ovog tjedna. U petak je Boston slavio u mnogo dramatičnijoj utakmici, sa 107-103.

Prvi strijelac Bostona bio je Jaylen Brown s 21 poenom, dok je Jayson Tatum ubacio 17. Derrick White je postigao 13 poena, a tome je dodao šest asistencija i pet skokova. Sam Hauser je postigao 15 koševa uz osam skokova.

Kod Denvera je Nikola Jokić postigao 20 poena uz sedam skokova, a vrlo dobar je bio hrvatski reprezentativac Dario Šarić koji je za 12 minuta postigao 11 poena uz pet skokova, dvije asistencije i dvije izgubljene lopte. Iz igre je gađao 4-6 uz 3-3 s linije slobodnih bacanja.