Oglas

Barcelona odlučila prekinuti sve odnose s FIFA-om

author
Hina
07. jan. 2015. 23:00
>
23:11
BARCELONA_BARTOMEU
REUTERS/Albert Gea | REUTERS/Albert Gea

Katalonski nogometni div Barcelona odlučila je zbog zabrane prodaje i dovođenja igrača prekinuti sve odnose s Međunarodnim nogometnim savezom (FIFA).

Oglas

Tako je predsjednik Barcelone Josep Bartomeu izjavio da neće prisustvovati gala-večeri FIFE u Zurichu 12. januara, a čelnici Barce će uputiti oštro pismo čelniku svjetskog nogometa Seppu Blatteru.

Barca se zbog odluke FIFE žalila sudu sportske arbitraže u Lausannei, a Bartomeu je izjavio kako je "stoposto uvjeren da će se nakaradna zabrana ukinuti". Spor Barce i FIFE traje već godinu i pol dana, a zabrana prodaje i kupnje igrača trajat će dvije sezone.

Nije to jedina novost iz Barcelone, jer je Bartomeu izjavio kako će se izborna skupština kluba održati krajem ove sezone u junu, a ne u 2016. godini kako je ranije bilo najavljeno.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama