Zrinjski napravio sjajan posao: Remi protiv Utrechta u Holandiji

Nogomet 25. jul 201920:24 > 20:32
Screenshot

Fudbaleri Zrinjskog su u drugom pretkolu Lige Evrope igrali u gostima protiv holandskog Utrechta, a viceprvak Bosne i Hercegovine je uoči uzvrata u Mostaru ostvario odličan rezultat, remiziravši 1:1.

Iako je bh. predstavnik na megdan Utrechtu na stadion Galgenwaard došao kao autsajder, izabranici trenera Vukasa su napravili odličan posao odigravši remi koji im ostavlja nadu za prolazak dalje.

Domaća ekipa bila je dominantnija većim dijelom susreta, ali Zrinjski je bio efikasniji. Odolijevajući napadima Holanđana, Zrinjski je poveo u 34. minuti, a strijelac je bio Govedarica. To je ujedno bio i rezultat prvih 45 minuta meča.

Domaći su se trudili da što prije izjednače u nastavku, a to im je za rukom pošlo u 61. minuti. Kerk je dobro reagovao za 1:1, postavivši konačan rezultat.

Mostarski tim odlično je odigrao pogotovo u defanzivi, te će na svom terenu imati realne šanse za prolazak dalje.

Uzvratni meč na programu je naredne sedmice.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad