Oglas

Prije 20 godina reprezentacija BiH odigrala prvu utakmicu

author
N1 Info
30. nov. 2015. 14:00
>
14:03
repka(18)
NAP | NAP

Bosanskohercegovačka nogometna reprezentacija je svoju prvu zvaničnu utakmicu odigrala 1995. protiv Albanije na gostujućem terenu, gdje je poražena rezultatom 2:0, prenosi bh. novinska agencija Patria.

Oglas

Godinu poslije, Nogometni savez BiH je primljen u svjetsku nogometnu federaciju FIFA, što je omogućilo i prvo učešće u kvalifikacijama za SP u nogometu u Francuskoj 1998.

Prve "domaće" utakmice BiH je morala igrati u Bolonji, na neutralnom terenu. Prvi kvalifikacijski meč odigran je na gostujućem terenu protiv Grčke, u Kalmati. NS BiH 1998. godine primljen je i u evropsku nogometnu federaciju UEFA kao punopravan član.

Susret u Albaniji odigran je pred 10.000 gledalaca na stadionu Qemal Stafa u Tirani, a za Albaniju pogotke postigli
Qendro i Dobi.

Za Bosnu i Hercegovinu tada su igrali: Ismir Pintol, Vedin Musić, Ibrahim Duro, Muhamed Konjić, Senad Begić, Nedžad FazlagićĆ (80' Said Fazlagić), Esmir Džafić, Enes Demirovoić, Husref Musemić (Amir Osmanović), Asim Hrnjić, Almir Turković.

Selektor je bio Fuad Muzurović.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama