Alonso i njegov Bayer mogu početi hladiti šampanjac, Bayern ponovo razočarao navijače (VIDEO)

Nogomet 06. apr 202417:32 0 komentara

Fudbaleri Bayer Leverkusena savladali su u 28. kolu njemačke Bundeslige ekipu Union Berlina u gostima sa 0:1 i tako stigli nadomak titule prvaka Njemačke.

Kreirali su fudbaleri Xabija Alonsa veliki broj prilika, ali je gol odluke viđen u osmoj minuti nadoknade prvog poluvremena. Tada je siguran sa bijele tačke bio Florian Wirtz.

Dodatnu važnost pobjedi Leverkusena dao je poraz minhenskog Bayerna. Razočarala je ekipa Thomasa Tuchela svoje naivjače i upisala poraz u gostima od Heidenheima od 3:2 iako je vodila na poluvremenu.

Poveli su Bavarci u finišu prvog dijela preko Kanea (38’) i Gnabryja (45’).

Ipak, nije se predavao tim Heidenheima i upisao je veliku pobjedu u drugom dijelu.

Sessa je u 50. minuti pogodio za 1:2, da bi rezultat poravnao Kleidenst samo minut kasnije.

Isti igrač je donio i trijumf Heidenheimu u 79. minuti nakon asistencije Pieringera.

Leverkusen je tako upisao i 24. trijumf u sezoni i zauzima lidersku poziciju sa 76 bodova. Bayern je drugoplasirani sa 60. U slučaju da u narednom Leverkusen slavi protiv Werdera, Apotekari će već tada podići pehar namijenjen osvajaču Bundeslige.