Asistencija Kolašinca u pobjedi protiv Shakhtara, Feyenoord bolji od Girone

Nogomet 02. okt 202420:39 0 komentara
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Odigrana su dva meča ranijeg termina drugog kola Lige prvaka.

U prvoj utakmici Atalanta je sa sigurnih 3:0 na neutralnom terenu u Njemačkoj savladala Shakhtar Donetsk.

Poveli su Italijani golom Djimsitija u 21’ na asistenciju Lookmana.

44’ minuta donosi gol Nigerijca za koji mu je asistirao naš reprezentativac Sead Kolašinac. Video pogledajte OVDJE.

Pobjedu je ovjerio Bellanova na asistenciju Zappacoste na samom početku drugog poluvremena.

Atalanta iz dvije utakmice ima četiri boda, a prvi bod su osvojili remijem protiv Arsenala.

Drugi meč donio je čak pet golova, a Girona je na svom terenu poražena od Feyenoorda rezultatom 2:3.

Poveli su domaći preko Lopeza u 19’, a Herrera je autogolom vratio goste iz Nizozemske u igru četiri minute kasnije.

U 33’ Milambo iz penala donosi vodstvo gostima koji su tri minute kasnije promašili i jedanaesterac.

Drugo poluvrijeme Girona kreće ofanzivnije, prvo im je u 51’ poništen gol zbog ofsajda, a onda je i Miovski u 67’ promašio penal.

74’ im donosi izjednačenje preko van de Beeka, ali pet minuta kasnije Krejci postiže autogol, drugi za špansku ekipu, te Feyenoord odnosi puni plijen.