Atalanta minimalcem do pobjede, Kolašinac i Gazibegović odigrali cijeli meč

Nogomet 09. nov 202322:53 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

U 4. kolu Evropske lige Atalanta je na svom terenu dočekala Sturm i zabilježila minimalnu pobjedu od 1:0.

Najbolju priliku za talijanski tim imao je Toloi u 14. minuti. Šutirao je sa ruba kaznenog prostora, a lopta odlazi preko gola. U finišu prvog dijela Atalanta je ponovo imala veliku šansu. Zappacosta je šutirao sa ruba šesnaesterca, ali je golman Scherpen bio siguran.

Do vodstva Talijane dolaze u 54. minuti. Djimsiti je pokupio odbijanac ispred gola protivnika i pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Dva bh. fudbalera su nastupila na ovom meču. Kolašinac za Atalantu i Gazibegović za Sturm su odigrali svih 90 minuta.