Bayern deklasirao Dinamo s devet golova, Real Madrid teškom mukom protiv Stuttgarta

Nogomet 17. sep 202422:57 0 komentara
REUTERS/Angelika Warmuth

Drugi dan Lige prvaka donio je uzbudljive mečeve na svim stranama.

Bayern – Dinamo

Bayern je poprilično lagano savladao Dinamo iz Zagreba na svom terenu, a konačan rezultat bio je 9:2.

Bavarski gigant je žestoko krenuo od prve minute, a u devetoj je Musiala postigao gol koji je poništen zbog ofsajda.

U 16’ zabio je Gnabry, gol je poništen, ali je sviran penal koji je sigurno realizovao Kane u 20’.

Potom se aktivirao Guerrero, prvo je opasno zaprijetio, a onda i pogodio za 2:0 u 34’.

Samo četiri minute kasnije Olise na asistenciju Kimmicha pogađa glavom za 3:0 i to je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

A onda nevjerovatan početak drugog poluvremena, Dinamo dolazi do dva brza gola i smanjuje na 3:2.

Prvo je Petković pogodio na asistenciju Pjace u 49’, a odmah i Oguwara u 50’ na asistenciju Mišića.

Harry Kane šest minuta kasnije vraća Bayern na dva razlike, bilo je 4:2.

Samo minut kasnije ponovo je strijelac Kane, ali gol je poništen zbog ofsajda.

Ipak, Bayern u 61’ ponovo lagano dolazi do gola, Olise pogađa na asistenciju Musiale.

U 73’ penal za Bayern, Kane uzima loptu i sigurno pogađa za svoj hat-trick.

78’ i novi penal za Bavarce. Kane ponovo uzima loptu i postiže pogodak, svoj nevjerovatni četvrti.

U 85’ Sane pogađa za 8:2, a u sudijskoj nadoknadi Goretzka stavlja tačku na i te pogađa za ogromnih 9:2 i debakl Modrih iz Zagreba.

Bayern je imao 30 šuteva, od čega 19 u okvir gola gostiju.

Real Madrid – Stuttgart

Real Madrid i Stuttgart odigrali su tvrdu utakmicu, a na kraju su Kraljevi slavili rezultatom 3:1.

Stuttgart je krenuo iznenađujuće ofanzivno u utakmicu s tri napadača, uz kapitena Karazora koji se kao pivot ubacivao iz drugog plana.

To je rezultiralo početnom inicijativom njemačkog kluba, ali nijedna lopta nije završila u mreži Kraljeva.

U 16’ Stiller je pokušao, ali je Courtouis ponovo osujetio pokušaj.

25’ donosi prvu ozbiljniju šansu za Mbappea, ali golman gostiju je to odbranio.

REUTERS/Juan Medina

Undav u 29’ pokušava s ruba šesnaesterca i njegov šut završava na stativi nakon što je loptu skrenuo Carvajal.

U 34. sudija Halil Umut Meler svira penal za Real, ali nakon gledanja VAR-a odlučio je da nije bilo dovoljno kontakta Mittelstadta nad Rudigerom. Poluvrijeme je okončano rezultatom 0:0.

Na startu drugog poluvremena odmah Real dolazi do vodstva, a strijelac je bio Kylian Mbappe na asistenciju Rodriga. Gol pogledajte OVDJE.

U 68’ Undav postiže pogodak za izjednačenje na Bernabeuu. Gol pogledajte OVDJE.

Posljednjih 15-ak minuta priliku za igru dobio je i Ermedin Demirović.

Drugo poluvrijeme pored golova nije donijelo veća uzbuđenja, a Rudiger je na asistenciju Luke Modrića u 83’ glavom pogodio za vodstvo Reala 2:1.

Endrick u nadoknadi postiže gol za konačnih 3:1.