Bh. karate pravi sjajne rezultate i ima još sjajniju budućnost: Medalje “sipaju” na SP u Veneciji

Nogomet 13. okt 202418:50 0 komentara
Karate Savez BiH

Karate savez Bosne i Hercegovine može se pohvaliti kako ima sjajne mlade karatašice i karataše.

Na Svjetskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore, bh. karatašice i karataši prave sjajne rezultate, a na konto naše delegacije stigle su i medalje.

Emina Sipović je osvojila bronzanu medalju u kategoriji borbe U21 do 61kg i time potvrdila da sa svojim sestrama i dalje čini sjajnu sportsku porodicu koja je izuzetno uspješna na nacionalnom i internacionalnom nivou. No, medalja Emine SIpović nije jedina koja stiže iz Venecije, jer u Bosnu i Hercegovinu stižu i sjajnija odličja.

Marina Kurteš je, naime osvojila srebrenu medalju u kategoriji borbe U21  do 68 kg, a bolja od nje bila je samo predstavnica Francuske rezultatom 1:4.

Srebro je osvojio i Anes Bostandžić u kategoriji borbe U21 + 84 kg, a u finalu nije mogao protiv predstavnika Italije, od kojeg je poražen rezultatom 0:2.