Bivši trener Sarajeva novi šef akademije splitskog Hajduka

Bivši trener FK Sarajevo Goran Sablić bit će novi šef akademije splitskog Hajduka, saopštio je novi predsjednik kluba Ivan Bilić.
Oglas
Danas je u Splitu odžrana i press konferencija na kojoj se obratio novi predsjednik Hajduka.
"Čast mi je što sam tu. Meni bi bilo koja funkcija u Hajduku bila ispunjenje sna. Aljoša je kratko rekao, ja sam na neki način u funkciji koja spaja. To je nešto što je moja osnovna poruka. Druga poruka je da je u ovih nekoliko tjedana u kojima sam se sastajao s ljudima iz kluba vidio sam da je klub u dosta dobrom stanju. Moj background je financijski i konzultatntski, radio sam u bankama i firmama koje je trebalo rekonstruirati. Moj dojam je da je klub u dobrom stanju, cilj u idućoj sezoni će biti isti kao i ove sezone. Jakobušić je po mom sudu najbolji predsjednik u zadnjih 20-30 godina. Cilj ostaje isti uz par strateških nadopuna. Neću rezati i zatvarati, pokušat ćemo napasti isti cilj", rekao je Bilić.
On je istaknuo kako će sada već bivši šef akademije Hajduka - Boro Primorac dobiti novu ulogu, dok će na njegovo mjesto Sablić.
"Primorac će biti savjetnik Uprave, a Goran Sablić bit će voditelj Akademije. To je smjer kojim smo krenuli. Želimo omogućiti kvalitetan rad i odabir trenera."
Boro Primorac bio je dugogodišnji asistent Arsenea Wengera u Arsenalu, a bosanskohercegovačka javnost pamti Sablića po angažmanima u Premijer ligi BiH. Sablić je trenirao Široki Brijeg i Fudbalski klub Sarajevo.
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas