Borac slomio otpor GOŠK-a u drugom poluvremenu, na kraju sigurna pobjeda

Nogomet 02. sep 202422:55 0 komentara
FK Borac Banja Luka

FK Borac osvojio je nova tri boda u domaćem prvenstvu u drugoj utakmici u kojoj su igrali u ovom takmičenju.

Borac nije bio na nivou u prvih 45 minuta, dok je GOŠK ispunjavao defanzivne zadatke koje je pred njih postavio Danijel Pranjić, iako su gosti iz Gabele sve u svemu rijetko išli prema naprijed sa jasnim idejama, te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U drugom poluvremenu druga priča, najviše zahvaljujući igri Borca. U 54. minuti mrežu gostiju načeo je Dino Skorup, a samo dva minuta kasnije aktuelni šampion je udvostručio vodstvo golom Grahovca.

Konačno, u 76. minuti, rezervista Enver Kulašin je stavio tačku na “i” i Borcu obezbijedio nedostižnu prednost.

Na samom kraju meča, mogao je Borac do barem još jednog pogotka, ali Stojan Vranješ nije bio precizan sa samo dva-trei metra.

Ostalo je 3:0 za prvake, koji su šesti na tabeli nakon dva odigrana susreta u pet kola, GOŠK je prikovan za dno tabele i jedini je klub u Premijer ligi bez osvojenih bodova.