Burna utakmica u Mostaru: Isključeni Bekić i Musemić, Plemići deklasirali Igman u drugom dijelu (FOTO)

Nogomet 21. okt 202419:56 0 komentara

Ekipa mostarskog Zrinjskog slavila je protiv Igmana 7:1 u posljednjem meču 10. kola nacionalnom šampionata Bosne i Hercegovine.

Fudbaleri Igmana su mnogo bolje otvorili susret u Mostaru. MIrsad Ramić oboren na 16 metara od gola domaćih, ali glavni sudija Mario Pejić nije se oglasio, kao ni arbitri iz VAR sobe.

Hladan tuš za sastav Marija Ivankovića već u narednom napadu, kada je Anel Hebibović sjajno uposlio Mirsada Ramića, a napadač Konjičana matira Marka Marića za 0:1.

Bivši fudbaler Zrinjskog Almir Bekić dobio je dva žuta kartona za samo tri minute, u 22. i 25. minutu, nakon čega je arbitar Pejić mu pokazao put u svlačionicu.

Odluka sudije iz Gruda nije se svidjela treneru gostiju Musemiću, koji je nakon psovki i negodovanja dobio direktan crveni karton. Musemić je u jednom trenutku gestikulirao svojim igračima da napuste travnjak.

Samo šest minut kasnije Plemići su došli do poravnanja preko Frana Topića.

Tri minuta kasnije pečka je bila na strani Zrinjskog, nakon šuta Ramića.

Šanse Kiša i Topića početkom drugog poluvremena nagovijestile su potop Igmana u nastavku susreta.

Čak pet golova postigli su Mostarci u drugom poluvremenu.

Pet različitih strijelaca u nastavku utakmice za Zrinjski. Pogađali su Ćavar, dvaput Kiš, Mulahusejnović, Ćuže i Malekinušić za ubjedljivu pobjedu Zrinjskog 7:1.

Mostarski klub ostvario je najveću pobjedu u historiji kluba što se tiče domaćeg prvenstva, jer su u sezoni 2006/2007 pobijedili Slobodu 6:0.

Zrinjski sada ima najviše pobjeda u ovoj sezoni, osam i nalazi se na prvoj poziciji tabele sa 25 bodova, tri manje ima Borac na drugom mjestu, a trećeplasirano Sarajevo skupilo je 21.

Igman se nalazi na pozicij broj devet sa 13 osvojenih bodova.