Derbi u Mostaru završen bez pobjednika: Novajlija Despotović spasio Borac poraza

Nogomet 15. sep 202421:41 0 komentara

Fudbaleri Zrinjskog i Borca remizirali su u derbiju 6. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a rezultat u susretu odigranom na Gradskom stadionu u Banjaluci glasio je 1:1.

Nakon početnog ispitivanja snaga i mnogo sitnih startova na startu susreta na prvu šansu čekali smo do 14. minute. Prijetio je Borac nakon odličnog prodoca i centaršuta Savića. Lopta je došla do Kulašina koji je šutirao, ali je odbranio Marić.

Minut kasnije prijetio je Srećković sa nekih 20 metara, ali je Marić bio siguran.

U 20. minuti zaprijetio je golu Zrinjskog i Savić, ali je njegov udarac otišao daleko pored gola.

Zrinjski do prednosti stiže u 29. minuti susreta. Carolina je napravio veliku grešku, iskoristio to Josiš Ćorluka i matirao Filipa Manojlovića.

To je bilo i sve u prvom poluvremenu, pa se na odmor otišlo s prednošću Zrinjskog.

Dosta blijedo drugo poluvrijeme

Prijetio je Kulašin u 52. minuti, ali je njegov udarac otišao pored gola Zrinjskog.

Napravili su treneri brojne promjene, a priliku u dresu Borca dobili su novajlije Nikolov, Despotović i Ogrinec, ali nisu pravili previše problema odbrani Zrinjskog.

Na drugoj strani prijetio je Posavec Manojloviću nakon kornera Zrinjskog, ali je lopta otišla pored stative.

Prijetio je u 68. minuti i Ćuže, ali je golman Borca bio na zadatku.

Nakon toga uslijedilo je i dosta nervoze na terenu, ali je sudija Irfan Peljto situaciju držao pod kontrolom.

Borac je do poravnanja stigao u 86. minuti susreta. Prošao je Ogrinec sjajno po lijevoj strani, pronašao Đorđa Despotovića koji postiže prvijenac u dresu banjalučkog tima.

Nestvarnu šansu imao je mladi Čamber u petoj minuti sudijske nadoknade. Uposlio ga je Tičinović na sjajan način, a mladi fudbaler sa svega par metara poslao loptu pored gola.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su timovi upisali po bod.

Nakon šest kola Zrinjski je treći na tabeli sa 10 bodova, dok je Borac 6. sa 7.