Dva gola Vlahovića za prvo mjesto Juventusa u Seriji A

Nogomet 28. sep 202420:04 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Dušan Vlahović se poslije više od mjesec dana upisao u listu strijelaca u Seriji A. Postigao je oba gola u pobjedi Juventusa na gostovanju protiv Genoe 3:0. čime je Stara dama zasjela na čelo tabele.

Prvo poluvrijeme nije bilo mnogo zanimljivo pred praznim tribinama. Najbolju i praktično jedinu šansu imao je Vlahović kada je u 34. minutu iz slobodnog udarca zamalo šutirao preko gola.

Međutim, sve mu se vratilo u sedam minuta u drugom poluvremenu. Prvo je u 48. minutu realizovao penal nakon igranja rukom fudbalera domaćih, a u 55. je preciznim udarcem duplirao vodstvo i praktično osigurao trijumf Stare dame.

Vlahović je do sada u Seriji A u ovoj sezoni postigao četiri gola, a zanimljivo je i da je protiv Verone na postigao dva gola. Odlični napadač drugi put uzastopno nije na spisku selektora Stojkovića za mečeve Lige nacija.

Konačan skor postavio je Portugalac Conceicao u nadoknadi vremena.