Englezi pronašli manu hrvatskoj zvijezdi: Evo koji su mu problem uočili

Nogomet 02. okt 202409:33 0 komentara

Engleski prvak Manchester City je "protutnjao" kroz Bratislavu savladavši Slovan sa 40.

Ilkay Gundogan je načeo mrežu slovačkog sastava u osmoj minuti, a već u 15. minuti je bilo 2:0 nakon što je Phil Foden pogodio na dodavanje Jeremyja Dokua. Foden je bio vrlo blizu gola i u 26. minuti, no pogodio je stativu.

Građani su sve dvojbe, ako ih je uopće bilo, razriješili u 58. minuti kada se među strijelce upisao i Erling Haaland na asistenciju Rica Lewisa. U 74. minuti je konačnih 4:0 postavio mladi Englez James McAtee postigavši svoj prvi gol u LP.

Engleski mediji pišu o nastupu hrvatske superzvijezde Joška Gvardiola, a ima tu i kritika.

“Siguran u zraku, pomogao je svojoj ekipi u obrani te se s lakoćom pridruživao napadima”, piše Manchester Evening News.

“Bio je dobar u posjedu lopte i nesmetan u obrani. Međutim, ponovno je bilo primjetno da ekipe napadaju prazan prostor koji ostavlja Gvardiol kada City izgubi posjed”, piše OneFootball uz ocjenu 6.5 od 10.