Furija se u furioznom finišu plasirala u finale Mundijala

Nogomet 15. aug 202312:13 0 komentara
REUTERS/Hannah Mckay

Španija će prvi put igrati u finalu Svjetskog prvenstva, nakon trijumfa u prvom polufinalnom duelu Mundijala protiv Švedske – 2:1.

Selekcija Španije do takmičenja u Australiji i Novom Zelandu nikad nije igrala ni u polufinalu Svjetskog prvenstva, a ove godine će imati priliku da se bori za titulu šampiona svijeta.

Furija je u furioznom finišu polufinala protive Švedske slavila veliki trijumf. Španija je povela pogotkom Paralluelo u 81. minutu, izjednačila je Blomquist u 88. Činilo se tada da će meč otići u produžetke.

REUTERS/David Rowland

Ipak, nije tako mislila Carmona Garcia, koja je samo minut nakon izjednačujućeg gola preciznim urarcem sa 16 metara savladala Zećiru Mušović, golmanica Chelseaja mogla je u toj situaciji bolje da reaguje, s obzirom na to da je lopta išla posred gola.

U drugom polufinalu sastaće se Australija i Engleska, taj susret je na programu u srijedu, od 12 časova. Finale će biti igrano u nedjelju, 20. avgusta u Sidneyu, dan ranije u Brisbaneu je meč za treće mjesto.