Galatasaray savladao Fenerbahče u najvećem turskom derbiju, Džeko spasio čast domaćih (VIDEO)

Nogomet 21. sep 202421:01 0 komentara
SK Galatasaray

Fudbaleri Galatasaraya savladali su na gostujućem terenu Fenerbahče rezultatom 3:1 u najvećem derbiju turskog fudbala.

U prvom poluvremenu prema statističkim parametrima Fener je bio više nego ravnopravan rival, no ništa to ne znači kada je Dominik Livaković dva puta morao vaditi loptu iz svoje mreže.

Prvi put je to hrvatski golman morao uraditi u 20. minuti kada je Lucas Torreira fantastičnim udarcem pogodio za vodstvo gostiju. Livaković je dodirnuo loptu, ali nije to bilo dovoljno da sačuva mrežu.

Samo osam minuta kasnije Osimhen je preusmjerio dobar centaršut sa lijeve strane do Driesa Mertensa koji je iz blizine bio nepogrešiv.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom Fener je pokušavao sustići zaostatak, ali je Galatasaray čekao svoje šanse i dočekao kada je u 59. minuti pogodio Sara.

Fener se privremeno vratio u život u 63. kada je za domaći tim nakon kontakta u šesnaestercu dosuđen penal za Fenerbahče. Siguran izvođač penala bio je Edin Džeko.

Galatasaray je ostao prvi na tabeli, ali sada ima pet bodova više u odnosu na Fenerbahče.