Grci mučili Francuze, meč riješio Mbappe

Nogomet 19. jun 202322:55 0 komentara
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Mučila se Francuska u duelu protiv Grčke u Parizu, ali će se na kraju pamtiti pobjeda – 1:0.

I to iz jedanaesterca, koji je u 55. minutu realizovao jedan od najboljih fudbalera današnjice Kylian Mbappe.

Prethodno, Grci na čelu sa golmanom Vlahodimosom, odolijevali su u Parizu, njihova mreža bila je zaključana, sve do tog udarca sa bijele tačke. Ostali su Heleni i sa igračem manje od 70. minuta, kad je direktan crveni karton dobio Mavropanos.

Francuska je poslije četiri kola maksimalna, sada sa velikom prednošću u odnosu na rivale u grupi, dok je Grcima ovo prvi poraz u kvalifikacijama za Evropko prvenstvo.