Haos u Atini – prekinut veliki derbi!

Nogomet 22. okt 202320:24 0 komentara
Printscreen

Najveći derbi grčkog fudbala između Olympiakosa i Panathinaikosa prekinut je 53. minutu nakon što su fudbaleri gostujuće ekipe demonstrativno napustili teren.

Nakon teške povrede Panatinaiksovog rezerve Juankar petardom, ekipa koju sa klupe predvodi Ivan Jovanović otišla je u svlačionicu i prekinut je derbi 8. kola Superlige Grčke na „Karaiskakisu“.

Španski fudbaler je se sa saigračima zagrijavao pokraj aut linije kada je eksplodirala petarda i povrijedila ga. Juankar je na medicinskom vozilu napustio poprište derbija, a reakcija Panathinaikosa stigla je ekspresno.

Zeleni su, vidjevši da španski bek dugo leži na zemlji i odlazi na nosilima, u 53. minuti odlučili da napustie teren.

U trenutku prekida rezultat je bio 1:1, a Olympiakos je izjednačio. Panathinaikos je poveo golom Georgios Vagiannidis u 28. minutu, a Mady Camara je u 48. poravnao rezultat u Pireju.