Hrabri Zmajevi poraženi u Zenici, Njemačka strepila do posljednjeg zvižduka

Nogomet 11. okt 202422:39 0 komentara

Napredak u igri, ali ponovo poraz. Tako se u nekoliko riječi može sumirati nastup reprezentacije Bosne i Hercegovine u 3. kolu Lige nacija protiv Njemačke koja je slavila rezultatom 1:2.

Zmajevi su krenuli dobro, disciplinovano i čvrsto postavljeni na terenu. U prvih deset minuta reprezentativci BiH su čak i stvorili dvije šanse, a naročito je opasan bio slobodan udarac u 4. minuti Ivana Bašića sa 24 metra iz centralne pozicije, ali je lopta otišla pored gola.

VEZANE VIJESTI

Šest minuta kasnije Džeko je centrirao sa desne strane, lopta pala na drugu stativu gdje je bio Demirović, ali je njegov volej iskosa bio neprecizan, pa je lopta završila na tribinama.

Nakon toga Nijemci su malo pomalo preuzeli kontrolu nad utakmicom. Sve češći i opasniji su bili napadi “Elfa”, a u 30. minuti kapitulirala je naša odbrana.

Andrich je poslao dubinsku loptu za Wirtza koji je izbio sam pred Nikolu Vasilja, vratio je loptu glavom do Undava koji je pogodio za vodstvo Njemačke.

Njegov gol pogledajte OVDJE.

Samo dva minuta kasnije Njemačka je ponovo pogodila preko Kelindiensta, ali nakon pregleda snimke u VAR sobi, gol je opravdano poništen.

U 35. minuti imali smo najbolju priliku na utakmici. Nakon sjajnog dodavanja Kolašinca kroz njemačku odbranu sam pred golmanom bio je Demirovi, ali je njegov snažan šut sa 8 metara pogodio prečku njemačkog gola.

Kazna je stigla samo minut kasnije. Nakon kombinacije njemačke selekcije Undav je iz blizine pogodio za 0:2, što je bilo sve u prvom poluvremenu. Gol pogledajte OVDJE.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli veliku reakciju Zmajeva. U 51. i 53. minuti Nijemci su prijetili preko Undava, ali je naša odbrana uz malo sreće uspjela riješiti opasnost.

U 58. minuti nova lopta u mreži Nikole Vasilja, no ponovo, nakon pregleda snimke u VAR sobi, gol je poništen.

Slično je bilo deset minuta kasnije, kada je strijelac bio Gnabry.

Poništeni golovi kao da su probudili Zmajeve, koji su nešto agresivnije krenuli ka naprijed. Trud se isplatio u 70. minuti kada je  rezervista Tahirović ubacio loptu sa lijeve strane, a Džeko glavom pogodio za 1:2. Gol Edina Džeke pogledajte OVDJE.

Nijemci su nakon primljenog gola bili u šoku, pa su Zmajevi imali više prostora za ofanzivno djelovanje. Tempo kojeg je Njemačka uspješno umrtvila nakon dvostrukog vodstva, sada je ponovo bio visok. Šarić je nakon osvojene lopte na sredini terena bio u dobroj šansi, potegao je sa 25 metara, no lopta je završila pored gola.

Posljednjih pet minuta meča Nijemci su igrali većinom u odbrani, u nekoliko navrata naši reprezentativci su ozbiljno zabrinuli goste, ali na kraju se rezultat više nije mijenjao.

BiH je sada posljednja u Grupi 3, lige A u Ligi nacija, nakon što su Mađarska i Nizozemska remizirale rezultatom 1:1.