Nogomet 30. aug 202422:57 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Intera razbili su Atalantu rezultatom 4:0 u trećem kolu Serije A.

Nerrazzuri su već nakon deset minuta igre imali dva gola prednosti.

U trećem minutu je Djimsiti postigao nespretan autogol i domaćin je već imao prednost. Nije mnogo prošlo, već je bilo 2:0. Pavard je odložio loptu do Barelle koji je uputio fantastičan udarac iz prve i pogodio uz desnu stativu. Atalanta je bila potpuno potučena.

Imala je i Atalanta prilike da smanji rezultat, ali je Inter imao najbolju priliku preko Thurama koji je pogodio stativu.

Drugo poluvrijeme počelo je slično kao i prvo. Ovog puta je Thuram napravio šou, postigao dva gola za devet minuta i potpuno srušio Atalantu. Prvo je postigao gol u 47. minutu, potom i u 56. minutu.

Atalanta nije bila ni blizu nivoa koji je potreban za visoki plasman ove sezone.

Sead Kolašinac meč je za Atalantu propustio zbog povrede zarađene u Superkupu protiv Real Madrida.

Inter je sada na diobi prve pozicije, poslije tri utakmice ima sedam bodova, dok Atalanta ostaje na tri boda.