Inter ispustio pobjedu u 96. minutu, na otvaranju nove sezone Serie A

Nogomet 17. aug 202420:55 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Intera remizirali su na gostovanju kod Genoe 2:2 u 1. kolu Serije A.

Alessandro Vogliacco nakon 20 minuta meča, obradovao je domaće navijače. Pogodio je fudbaler Genoe nakon loše reakcije Yana Sommera i smušenosti gostujuće odbrane.

Deset minuta kasnije izjednačio je Marcus Thuram, poslije asistencije Nicola Barelle, Francuz je sjajno skočio i glavom matirao golmana domaćih.

Isti igrač pogodio je i pet minuta prije kraja na dodavanje Fratessija. Činilo se da će aktuelni prvaci upsiati tri boda, ali drama u finišu nije bila dobra za Nerazzure.

Junior Mesiass promašio je prvo penal u 94. minutu, ali na sreću odbrana Sommera mu se sretno odbila na nogu i donio je bod ekipa Alberta Gilardina.

U drugom meču istog termina Parma i Fiorentina podijelili su bodove, odigravši 1:1.