Kup BiH: Petarda Tuzla Cityja u Modriči za plasman u osminu finala

Nogomet 19. okt 202218:04 0 komentara
FK Tuzla City

Fudbaleri Tuzla Cityja slavili su Alfa Modriču 5:2 i ostvarili plasman u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Ajdin Nukić doveo je tim Dragana Jovića do prednosti u 22. minutu, a samo devet minuta kasnije Mahir Omerhodžić pogodio je vlastitu mrežu i udvostručio prednost Tuzlaka, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Još jedan fudbaler domaćih Jovan Nikić pogodio je mrežu svog golmana početkom drugog dijela za 0:3 Cityja. Harun Karić povisio je na 4:0 u 56. minutu, a Allan Eleouet dotkuao je Modriču petnaest minuta prije kraja utakmice.

Uspjela je Alfa Modriča postići dva gola do kraja susreta. Kostadinović i Kuljanin pogađali su mrežu gostiju za pristojniji poraz svoga tima.

Nešto ranije Leotar je slavio 3:1 na gostovanju kod Sloge iz Uskoplja.

Kup BiH: Željo, Zrinjski i Velež u osmini finala, Igman ispao u Laktašima