Lautaro nezaustavljiv, Interu pobjeda u Bergamu

Nogomet 04. nov 202320:04 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

U derbiju 11. kola Serije A Inter je u gostima savladao Atalantu 2:1.

Ne daju Neroazzuri prvu poziciju. Priprijetila je Atalanta, ali ipak je četa Simonea Inzaghija nastavila sa dobrim rezultatima i sada već ima opipljiviju prednost u odnosu na konkurente. Doduše i utakmicu više od Juventusa i Milana.

Poveli su gosti u 40. minutu golom Calhanoglua iz penala. Na 2:0 je povisio najbolji strijelac lige Lautaro Martinez u 57. minutu. To mu je sedmi gol u posljednjih pet ligaških utakmica, ukupno 12. što je nevjerovatno, s obzirom da je prvi pratilac Olivier Giroud postigao upola manje golova.

Brzo se vratila Boginja. Samo četiri minuta kasnije Gianluca Scamacca postiže gol za 2:1. Ali to je bilo sve od Atalante, koja je do kraja meča ostala sa igračem manje, pošto je u drugom minutu nadoknade Toloi dobio drugi žuti karton.