Liga prvaka: Dedić i Salzburg razbijeni u Češkoj, nula u Bologni

Nogomet 18. sep 202420:45 0 komentara
REUTERS/David W Cerny

Fudbaleri Sparte iz Praga pobijedili su 3:0 Salzburg u meču 1. kola UEFA Lige prvaka, a golova nije bilo u Bologni gdje je gostovao Shakhtar.

Samo dvije minute trebalo je Sparti da dođe do vodstva, Lukas Harslin je šutirao, a odbijanac golmana austrijske ekipe pospremio je u mrežu Kaan Kairinen. U nastavku je Victor Olatunji je imao dobru priliku, ali nije uspio udvostručiti prednost češkog tima.

Postigli su izabranici Pepijna Lijndersa gol u Mousse Kounfola Yea, ali je poništen zbog ofsajda.

Filip Panak upisao je asistenciju u finišu prvog poluvremena, a Olatunji je postigao gol za 2:0 Sparte. Nigerijaski napadač je početkom drugog dijela stigao i do asistencije, kada je Qazimu Laciju servirao sve za 3:0, što je bio i konačan rezultat.

Mogao je poraz Dedića i družine biti teži, da su precizniji u finišu meča bili Brimančević i Krasniqi.

REUTERS/Jennifer Lorenzini

Golova nije bilo na stadionu Renato Dall'Ara u Italiji, gdje su Bologna i Shakhtar remizirali 0:0.

Već u drugoj minuti, Stefan Posch je skrivio kazneni udarac, ali je penal promašio Georgiy Sudakov u 4. minutu utakmice, tačnije Lukas Skorupski je odbranio šut sa bijele tačke Ukrajincu.

Onda su fudbaleri italijanske ekipe zagospodarili tereno, ali Lykogiannis i Castro u nekoliko navrata nisu uspjeli pronaći put do mreže Shakhtara.