Manchester Cityju samo bod na St. Jamesu, Gvardiol i Građani ispisali historiju

Nogomet 28. sep 202415:35 0 komentara
Action Images via Reuters/Lee Smith

Joško Gvardiol, hrvatski defanzivac, ispisao je istoriju Manchester Cityja i to tokom meča 6. kola Premijer lige protiv Newcastle Uniteda u meču koji je završen rezultatom 1:1.

Naime, Gvardiol je postigao gol u 35. minutu i to poslije sjajnog driblinga i udarca u kaznenom prostoru.

Primio je loptu nakon dodavanja jacka Grealisha, sjajno lažnjakom izbacio protivničku odbranu i šutirao u malu mrežu.

Time su „Građani“ na 32. uzastopnom meču protiv „Svraka“ postigli barem gol.

To je najduži takav niz u historiji Premijer lige i čini se da će ga teško neko oboriti. Gvardiolu je to bio peti pogodak u 2024. godini i na vrhu je listi strijelaca defanzivaca zajedno sa Gabrielom i Scharom, fudbalerom Newcastlea.

Končanih 1:1 postavio je Gordon u 57. minuti sa penala, a nešto ranije igrač Newcastle je i izborio jedanaesterac kada ga je srušio Ederson.

City je ostao prvi na tabeli sa 14 bodova, a Newcastel je peti sa tri boda manje.