Milan se spašavao dva puta za novu pobjedu: Udineseu poništena dva pogotka

Nogomet 19. okt 202420:35 0 komentara
AP Photo/Antonio Calann

Fudbaleri Milana ostvarili su tešku pobjedu protiv Udinesea u 8. kolu italijanske Serije A.

Ispostavilo se da je sve riješeno u 13. minutu kada je gol za domaće postigao Samuel Chukuwueze nakon što ga je odlično proigrao Christian Pulišić.

Odličan pokušaj Alvara Morate samo pet minuta kasnije sjajno je odbranio Okoye i ostalo je 1:0.

Milan je u 29. minutu ostao sa igračem manje. Reijnders je dobio direktan crveni karton nakon grubog faula kao zadnji igrač odbrane.

Tresla se i mreža Milana u prvom dijelu meča, u 45. minutu, ali je gol Ehizibuea poništen zbog ofsajda.

Udinese je mogao do izjednačenja u 72. minutu, ali je Milan imao i malo sreće nakon šuta Ekkelenkampa koji je bio za samo nekoliko centimetara neprecizan.

A onda dvije sjajne prilike za Milan u pola minuta, prvo se u šansi našao Pulišić, a zatim i Abraham. Oba puta je golman Udinesea zablistao.

I za kraj novo veliko uzbuđenje u petom minutu nadoknade. Lopta je došla do Kabasele koji je glavom poslao u mrežu. Slavlje gostiju prekinuto je dva minuta kasnije – sudija je pogledao snimak i poništio im i ovaj gol zbog ofsajda.