Napoli rutinski slavio u Lecceu

Nogomet 30. sep 202317:27 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Fudbaleri Napolija slavili su u gostima protiv Leccea rezultatom 4:0 u utakmici sedmog kola italijanske Serije A.

Napoli je poslije nešto lošijeg starta sezone krenuo da se vraća u dobru formu. Ekipa Rudija Garcije je pre tri dana bila ubjedljiva protiv Udinesea (4:1), a sada je pao i Lecce.

Gosti su poveli u 15. minutu kada je Ostigaard udarcem glavom poslao neodbranjiv šut u gol – 0:1 poslije izvođenja slobodnog udarca Pjotra Zjelinskog.

Napolitanci su pet minuta nakon starta drugog poluvremena duplirali prednost.

Kvaratskhelija je sa lijeve strane došao do ivice kaznenog prostora, a onda uočio Osimhena i poslao mu idealnu loptu u peterac.

Gaetano je postigao u 88. minutu još jedan pogodak za Napoli, da bi Politano iz penala u 94. minutu stavio tačku na rezultat.