Otišao iz Partizana i preporodio se: Debi iz snova za bivšu zvijezdu crno-bijelih (VIDEO)

Nogomet 16. sep 202411:53 0 komentara
FK Partizan

Bivši napadač Partizana, Mateua Saldanha, imao je debi iz snova u Ferencvarošu pošto je postigao dva gola u mađarskom kupu protiv drugoligaša Budafoka (3:0).

Saldanha je dobio priliku da uđe na teren u 60. minutu kada je rezultat bio 0:0, da bi se odmah nakon toga sve promijenilo.

Već u 61. minutu Saldanha je pogodio i to iz veoma teške pozicije, nakon što je pogodio malu mrežu udarcem malo iznad ivice peterca.

Nepuna tri minuta pošto je sam pogodio, ponovo je probio po desnoj strani, i spektakularnom ‘rabonom’ centrirao.

Lopta je nakon odbitka pala na nogu njegovog saigrača Abu Faniju, i on je postigao gol za 2:0.

Saldanha je debi iz snova završio drugim pogotkom u 71. minutu. Dobio je pravovremeno loptu, u prijemu je desnom namjestio na lijevu i uslijedila je rutinska egzekucija.

Igrao je kao pravi Brazilac, plesao je po terenu i pokazao zbog čega ga je Ferencvaroš toliko želio.