Partizan i ove sezone ispao iz svih UEFA-inih takmičenja

Nogomet 28. aug 202421:11 0 komentara

Gent je na svom stadionu savladao Partizan 1:0 i tako ih ostavio bez Evrope ove sezone, druge zaredom.

Gent je konkretnije krenuo u utakmicu. Već u drugoj minuti Fadiga lako prolazi i šutira, Kovač blokira udarac. Nakon kornera Kalulu je slabo reagirao i proslijedio u noge Gamboru koji puca pored gola.

Crno-bijeli su u petoj minuti imali dosta sreće. Fadiga je probio po desnoj strani i ubacio loptu na 11 metara do samog Surdeza koji ju je ubacio u stativu.

Prvu ozbiljniju priliku za Partizan imao je Zahid u 11. minuti. Kreator crno-bijelih je dobro driblao i šutirao sa lijeve strane, ali Roef brani.

Nedugo zatim još jedna kardinalna greška De Medine mogla je koštati Partizan. Belgijac je promašio loptu, do nje je stigao igrač Genta koji je ubacio Gandelmana, a strijelac Beograđana pokušao je petom, Jovanović je obranio.

Partizan je u završnici prvog poluvremena imao fantastičnu priliku. Zahid je odigrao dugu loptu do Kalulua koji je odlično prošao i šutirao, njegov udarac je bio blokiran, a lopta je potom došla do Zahida koji je loptu poslao visoko preko prečke.

Trenutak odluke desio se u 88. minuti kada je Delorge-Knieper pogodio nakon asistencije Samoisea.

Bh. reprezentativac Nihad Mujakić odigrao je cijeli meč za ekipu Partizana.

U drugom susretu odigranom večeras Basaksehir je porazio St. Patricks sa 2:0 i izborio plasman u grupnu fazu.