Vrgoč zaledio Koševo u posljednjoj minuti: Posušje nosi bod sa Koševa

Nogomet 14. sep 202422:38 0 komentara

Fudbaleri Sarajeva i Posušja remizirali su u 6. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:2.

Krenulo je Sarajevo ofanzivno od samog starta, izvelo nekoliko kornera i slobodnih udaraca, ali je lopta kružila oko šesnaesterca golmana Marka Galića.

Prvu priliku imali su u 14. minuti kada je Guliashvili šutirao, ali je lopta otišla preko gola.

Bordo tim je do prednosti stigao u 19. minuti susreta. Mirza Mustafić je lijepo prošao po desnoj strani, uputio sjajan centaršut, a Gruzijac Guliashvili iz okreta matirao protivničkog golmana.

Nastavilo je Sarajevo prijetiti i nakon vodećeg gola, ali je Galić bio nesavladan.

Prvu priliku Posušje je imalo u 32. minuti kada je pokušao Kamenar, ali je na kraju uspio da se sudari sa golmanom Rockovom koji je zaustavio njegov pokušaj.

Tri minute kasnije imalo je Posušje sitauciju četiri na tri nakon velike greške Đurićkovića, ali je to spasio Soldo i izbacio loptu van kaznenog prostora.

Drugo poluvrijeme donijelo dosta nervoze

Donio je drugi dio susreta dosta nervoze na terenu. Sudija Dražen Marić pokazao veliki broj žutih kartona.

Posušje je u 79. minuti zaledilo domaće navijače. Nakon velike gužve sjajno se u kaznenom prostoru Bordo tima snašao Marić i matirao Emila Rockova.

Veliku radost navijačima na Koševu donio je novajlija Domagoj Pavičić koji je pogodio mrežu Posušja u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Ipak, novi hladan tuš za navijače Sarajeva uslijedio je u 96. minuti. Nakon jednog prekida lopta stigla do Vrgoča koji pogađa mrežu Emila Rockova.

Do kraja susreta Sarajevo je ostalo i sa igračem manje jer je mladi Nidal Čelik pocrvenio nakon udaranja protivnika i korištenja VAR sobe.

Nakon ovog susreta Sarajevo je lider na tabeli sa 13 bodova, Posušje drugoplasirano sa 11.