Petarda poslije preokreta sjajne Girone

Nogomet 22. okt 202319:00 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Nastavlja se hit španskog prvenstva, Girona briljira. I dalje su u vrhu La Lige, a najnovijom partijom i pobjedom nad Almerijom 5:2 pokazali su da nemaju namjeru da posustanu.

Girona je ovom pobjedom iskoristila kiks Reala i izjednačila se na prvom mjestu sa kraljevskim klubom. Čeka se još i Atletico i ako drugi madridski klub dobije svoju utakmicu tri ekipe biće bodovno poravnate na prvom mjestu. Može i Barcelona da im se pridruži sa samo bodom zaostatka.

Izuzetno zanimljivo bilo je protiv Almerije. Gostujući tim je poslije 25 minuta vodio je 0:2. Strijelac oba gola bio je Leo Baptistao u 2. i 24. minutu. Međutim, Girona je do poluvremena preokrenula golovima Martina u 37. i ukrajinskog napadača Dovbyka, koji je bio strijelac u 39. i 43. minutu.

Rezultatom 3:2 za Gironu otišlo se na odmor. A u nastavku još dva gola domaćina. Savio u 71. minutu diže na 4:2, a konačnih 5:2 u 85. minutu postavlja Stuani.