Pobjede Milana i Monaca u Ligi prvaka: Potop Crvene zvezde, primili i gol sa 30 metara (VIDEO)

Nogomet 22. okt 202420:44 0 komentara
AP Photo/Laurent Cipriani

Odigrane su dvije utakmice trećeg kola Lige prvaka, Milan je dočekao Club Brugge, a Crvena zvezda išla je u goste Monacu.

Monaco – Crvena zvezda

Ben Seghir je pratio centaršut u 4’, ali loptu je poslao preko gola u prvoj opasnosti Monaca.

Peter Olayinka dvije minute kasnije probao je glavom, no odbranio je Marko Ilić.

U 18. Embolo ne uspijeva glavom zatresti mrežu nakon slabe odbrane prekida gostiju.

Monaco dolazi do gola u 21. minutu. Nije uspjela ofsajd zamka Beograđana i Minamino je lako realizovao izlazak jedan na jedan.

Pet minuta kasnije vraća se Zvezda. Oboren je Cherif Ndiaye koji je odlučio izvesti udarac i vratiti rezultat u egal, 1:1.

U 44’ gledan je VAR i odlučeno je da neće biti penala za goste nakon duela u kojem se našao Olayinka.

Breel Embolo postiže pogodak u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena nakon još jedne slabe reakcije odbrane gostiju.

REUTERS/Manon Cruz

Monaco u drugo poluvrijeme ulazi ofanzivnije. Prvo je Akliouche u 50’ šutirao, ali golman Zvezde to zaustavlja.

Ponovo Ilić brani dvije minute kasnije, ovaj put probao je Henrique.

Međutim, sjajan šut Wilfrieda Singa sa 30-ak metara u 54’ nije mogao odbraniti i Monaco je poveo 3:1.

Gol pogledajte OVDJE.

Embolo je postigao svoj drugi gol u 56’, no poništen je zbog igranja rukom nakon intervencije iz VAR sobe.

“Sreća” nije dugo trajala za beogradski tim. Rodić se okliznuo, stvorio se zicer za domaći tim i Minamino je pogodio za 4:1.

Maghnes Akliouche stavlja tačku na i u šestoj minuti nadoknade za 5:1.

Dominirao je Monaco čitavim tokom utakmice, te pobjeda dolazi potpuno zasluženo.

Milan – Club Brugge

Počeli su Belgijanci ofanzivno utakmicu, a šut Christosa Tzolisa odbranio je Mike Maignan.

Isti igrač ponovo je probao pet minuta kasnije, ishod je bio isti, a onda je Joel Ordonez udarcem van šesnaesterca pogodio prečku Milanovog gola.

Uzvratili su domaćini u 28’ preko Pulišića čiji šut je odbranio Simon Mignolet.

Ferran Jutgla izlazi na Mikea Maignana u 32’, ali ponovo je uspješan golman domaće ekipe.

Samo dvije minute kasnije nevjerovatan pogodak za Milan. Christian Pulišić je pogodio mrežu Bruggea direktno iz kornera.

Raphael Onyedika dobio je direktan crveni karton zbog prekršaja nakon intervencije VAR-a, pa su gosti bili primorani nastaviti utakmicu s igračem manje.

Gosti se nisu predali s čovjekom manje na terenu, pa je Tzolis u 51’ asistirao Sabbeu za 1:1.

Milan preko Tijjanija Reijndersa vraća vodstvo u 61’, a asistent je bio Noah Okafor.

Riješio je Milan pitanje pobjednika u 71’. Samuel Chukwueze je asistirao za Reijndersa koji je ponovo pogodio za 3:1.

Milan je postigao još jedan pogodak, koji je poništen zbog ofsajda, pa je konačan rezultat ostao 3:1.