Poznati su polufinalisti Copa Libertadoresa nakon drame u Sao Paolu

Nogomet 26. sep 202408:30 0 komentara
REUTERS/Amanda Perobelli TPX IMAGES OF THE DAY

Botafogo se plasirao u polufinale Copa Libertadoresa savladavši Sao Paulo poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Rezultat prve utakmice bio je 0:0, a poslije 90 odigranih minuta u revanšu bilo je, također izjednačeno.

Gosti su stekli prednost golom Almade u 15. minutu, da bi Sao Paulo od tog trenutka preuzeo inicijativu. Na samom kraju prvog poluvremena je domaćin imao priliku da izjednači preko jedanaesterca, ali je nekadašnji igrač PSG-a i Tottenhema, Lucas Moura promašio.

Sve karte je domaćin bacio u napad da bi u 87. minutu Calleri izjednačio za veliku radost. Baš kako to obično biva u Južnoj Americi, uzavrele su strasti, pa je sudija podijelio po jedan crveni karton pred početak izvođenja penala.

U penal seriji je domaćin promašio jedan penal više. Calleri i Rodrigo Nestor su bili neprecizni, dok je za Botafogo promašio jedino Vitinho, pa su se gosti našli u polufinalu.

Atletico Mineiro nadoknadio je gol zaostatka iz prvog meča protiv Fluminensea i slavio 2:0. Oba pogotka koja su odvela domaćina u polufinale postigao je Deyverson, prvi u 50, a drugi u 88. minutu susreta.