Prevljak pogodio u velikom derbiju protiv Schalkea i stigao do prvijenca u novoj sezoni (VIDEO)

Nogomet 05. okt 202422:46 0 komentara

Fudbaleri Schalkea i Herthe remizirali su na Veltins areni u Gelzenkirhenu u utakmici 8. kola 2. Bundeslige rezultatom 2:2. (2:1)

Hertha je povela u devetom minutu meča nakon pogotka Mickaëla Cuisancea, bivše nade Bayerna.

Jonyo Kenny je namjestio vodeći pogodak vezisti.

Prednost je trajala 15 minuta preij nego što je Kenan Karaman zasjenio sve što se prethodno dogodilo nevjerovatnim pogotkom za izjednačenje Schalkea.

Snimak spektakularnog gola možete pogledati:

Devet minuta kasnije je klub iz Gelzenkirhena i preokrenuo, kada je Markinovu asistenciju u gol pretvorio krilni fudbaler Tobijas Mor.

U 70. minutu je dosuđen penal za Hertu posle starta štopera domaćih Rona Schaenberga. Precizan sa bijele tačke bio je povremeni reprezentativac BiH Smail Prevljak.

Napadač iz Bosne i Hercegovine ušao je u igru tik pred jedanaesterac.