Prvi hat-trick Haalanda u sezoni, Tottenham razbio blijedi Everton

Nogomet 24. aug 202417:58 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Današnjim mečevima koji su počeli od 16 sati nastavljeno je drugo kolo engleskog Premiershipa. Novu pobjedu upisao je Manchester City (protiv Ipswicha 4:1), a hat-trick postigao je Erling Haaland. Slavili su još Fulham, Nottingham, Tottenham, West Ham...

Manchester City 4:1 Ipswich

City je još jednom pokazao superijornost, a briljirao je Haaland.

Ipak, nije sve najbolje počelo za Građane. Igrala se 7. minuta kada je Szmodics pogodio nakon asistencije Johnsona.

No, nije mnogo trajala briga za Pepa Guardiolu.

Action Images via Reuters/Craig Brough

Haaland pogađa u 12. minuti za poravnanje, De Bruyne dvije minute kasnije za preokret, da bi nalet u 16. krunisao Haaland drugim golom.

Norvežanin je hat-trick kompletirao u 88. minuti susreta.

Meč je obilježio i povratak Ilkaya Gundogana.

Crystal Palace 0:2 West Ham

Čekićari su nakon poraza u prvom kolu od Aston Ville upisali prvi trijumf u sezoni. A njega su donijeli Soucek u 67. i Bowen u 72. minuti susreta.

REUTERS/Jaimi Joy

Tottenham 4:0 Everton

Karamele nastavljaju sa očajnim partijama, a ovoga puta poraženi su od Pijetlova.

Bissouma je doveo domaće u prednost u 14. minuti, a Son u 25 udvostručio prednost. U 71. minuti u listu strijelaca upisao se i Romero, da bi do kraja drugi gol postigao Son.

REUTERS/Dylan Martinez

Southampton je sa 1:0 poražen od Nottinhhama, dok je Fulham sa 2:1 bio bolji od Leicestera.