Prvijenac Manea: Bayernu deseti trofej u Superkupu Njemačke

Nogomet 30. jul 202222:53 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Bayern je stigao do desetog trofeja u njemačkom Superkupu, savladavši Leipzig na njihovom stadionu u sjajnom meču sa 5:3.

Već nakon prvih 45 minuta bilo je jasno da će Bavarci još jednim peharom otvoriti sezonu.

Jamal Musiala je u 14. minutu donio prednost Bayernu, da bi u 31. minutu Sadio Mane postigao prvi gol za klub na zvaničnim mečevima.

Tačku na sve dileme praktično je stavio Pavard koji je pogodio pred sam kraj poluvremena na asistenciju supertalentovanog Musiale, koji bi mogao da eksplodira ove sezone.

U drugom poluvremenu, Leipzig je uspio da nametne svoj ritam i smanji preko Halstenberga u 59. minutu.

Ipak, asistent kod drugog gola minhenskog tima Serge Gnabry u 65. minutu je iz odbitka pogodio za 4:1.

Nkunku je bio strijelac drugog gola za Leipzig iz penala u 77. minutu, da bi u posljednjem minutu Dani Olmo nakon kontre smanjio na 3:4.

Duboko u nadoknadi, Leroy Sane je postavio konačnih 3:5.

Maneu su na ovom meču poništena dva gola, oba zbog ofsajda. Timu Juliana Nagelsmanna je ovo šesti trofej u Superkupu u posljednjih sedam sezona.