Remi Atalante i Celtica: Irfan Peljto sudio, Kolašinac odigrao 78 minuta

REUTERS/Daniele Mascolo

Odigrane su dvije utakmice ranijeg termina trećeg kola Lige prvaka.

Atalanta – Celtic

Atalanta je bila bliža golu u prvih 15 minuta utakmice, ali mreže su mirovale.

U 18. minuti Mario Pašalić je ispratio centaršut, ali udarcem glavom pogodio je prečku.

Ponovo je isti igrač bio u prilici šest minuta kasnije, no nije uspio savladati sjajnog Schmeichela.

Minutu nakon toga Davide Zappacosta je primio dobar pas, međutim bez uspjeha.

Pokušaj Matea Reteguija iz 45. minute ponovo je ukrotio golman Celtica.

Prva ozbiljnija prilika za Celtic došla je preko Alexa Vallea. Golman Marco Carnesecchi zaustavio je njegov pokušaj.

Marden de Roon je u 58. minuti snažno šutirao, rezultat se nije promijenio.

De Ketelaere i Zappacasto su prijetili u 67. i 73. minuti, ali opet nije promijenjen rezultat 0:0.

Do kraja nije bilo promjene rezultata.

Meč Atalanta – Celtic uspješno je sudio bosanskohercegovački sudija Irfan Peljto, dok je reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac proveo na terenu 78 minuta.

Brest – Bayer Leverkusen

Vodstvo Bayeru iz Leverkusena donio je njihov najbolji igrač ove sezone Florian Wirtz u 24. minuti. Dobio je pas na 16 metara i rutinski pogodio mrežu Bresta. Gol pogledajte OVDJE.

Probao je Wirtz u 30. minuti nakon solo prodora, ali ovaj put je golman Marco Bizot izašao kao pobjednik.

Izjednačili su domaćini preko Pierrea Lees-Meloua odličnim udarcem u 39. minuti. Gol pogledajte OVDJE.

Drugo poluvrijeme tražili su gosti penal u 68. minuti zbog igranja rukom, ali VAR je odbacio tu mogućnost.

Mahdi Camara je šutirao u 76’, golman Bayera Matej Kovar je zakačio loptu koja je završila na prečki.

Jonas Hofmann je pao u šesnaestercu Bresta u 89. minuti, tražili su gosti penal, ali ponovo je VAR odlučio da nema najstrože kazne.