Oglas

Sarajevu najviše novca iz UEFA-inog programa benefita, nagrađeni Željo i Široki

author
N1 BiH
12. maj. 2022. 18:37
FK Sarajevo FK Željezničar Derbi Sport
F.Z. / N1 | F.Z. / N1

UEFA je podijelila 200 miliona eura benefita klubovima čiji su igrači nastupali za reprezentacije u razdoblju od 2018. godine do EURO-a 2020.

Oglas

Ukupno je 697 klubova iz 55 članica UEFA-e dobilo novac. Bh. klubovima isplaćeno je 142,794 eura, prenosi Faktor.

Najviše novca dobilo je Sarajevo (114,598 eura). Vrijedi istaknuti da je fudbaler Sarajeva Krste Velkoski bio član makedonske reprezentacije, a sa Sjevernom Makedonijom putovao je i na historijsko Evropsko prvenstvo.

Željezničar je iz fonda UEFA-e dobio 24,168 eura, a Široki Brijeg 4,028 eura.

UEFA je u aprilu objavila da će za razdobolje 2020-2024. godina klubove nagraditi sa 100 miliona EURA za sudjelovanje igrača u Ligi nacija 2020/21. i 2022/23, kao i kvalifikacijama za EURO 2024.

Klubovima čiji igrači nastupe na Evropskom prvenstvu 2024. bit će raspoređeno 140 miliona eura.



Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad


Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama