Sigurna pobjeda PSG-a, pogodio i 18-godišnjak u dresu Svetaca

Nogomet 19. okt 202423:27 0 komentara
REUTERS/Stephanie Lecocq

PSG je napravio dobru uvertiru pred nastavak Lige šampiona i savladao Strasbourg u utakmici prepunoj golova. Rezultat je bio 4:2 u korist Parižana.

Luis Enrique je promiješao tim pred duel sa PSV-om u Ligi šampiona, a priliku je iskoristio osamnaestogodišnji vezista, Senny Mayulu.

Mladi reprezentativac Francuske je u 18. minutu zatresao mrežu Strasbourga za vodstvo domaće ekipe. Mogao je PSG i da uveća prednost do kraja prvog poluvremena, međutim, nije iskoristio šanse koje je stvorio.

Drugo poluvrijeme počelo je idealno po francuskog šampiona pošto je Asensio već u 47. minutu postigao gol za 2:0. Ipak, Strasbourg je imao odgovor. Mara je u 58. minutu smanjio rezultat, a u 66. minutu je Barcola vratio dva gola prednosti Parižanima.

Pobjedu je „ovjerio“ Kang In Lee u 90. minutu meča. Strasbourg je smanjio preko Dionguea, ali to je bio kraj utakmice.

PSd se vratio na čelo tabele i ima 20 bodova, isto koliko i Monaco, dok je Strasbourg sedmi sa deset bodova manje.